//*
Skirk du procentus SK Achespo

Mūsų klubo tinklinio komanda fantastiškai sužaidė 2017 m.Jonavos rajono tinklinio pirmenybėse !!!

Pirmą kartą SK Achespo tinklinio komanda dalyvaudama tokiu pavadinimu, stipriai sužaidė Jonavos rajono pirmenybėse, kur iš dalyvavusiu 6 komandu, užėmė III vietą.

Pirmadienio vakarą, gegužės 15 d. baigėsi  2017 m. Jonavos rajono tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvavo 55 sportininkai šešiose komandose.
Šventinė finalų diena prasidėjo rungtynėmis dėl trečiosios vietos, kuriose susitiko „Achespo“ ir SK „Rojaliai“ komandos. Pirmąjį setą ganėtinai lengvai laimėjo „Achespo“ tinklininkai, tačiau antrajame „Rojaliai“ susiėmė ir pademonstravo geresnę kovą. Visgi antrojo seto jiems laimėti nepavyko ir „Achespo“ jau buvo vos vienu žingsneliu prie medalių.
Tačiau trečiąją setą kur kas geriau ir įspūdingiau pradėjo „Rojaliai“: spurtavę 6:1, seto viduryje įsibėgėję iki 15:7, nors ir su bangomis bei varžovų prisileidimais arčiau, „Rojaliai“ sugebėjo laimėti trečiąjį setą ir išlaikyti intrigą mažojo finalo akistatoje.
Ketvirtajame sete aistros užvirė iki aukščiausio taško: šio seto metu teisėjui teko pasitelkti ir korteles, kad truputį apramintų aistras. Po geltoną kortelę gavo „Rojalių“ komandos kapitonas Žilvinas Galimovas už emocijas ir kalbas su teisėju, o dar prieš prasidedant setui – „Achespo“ komanda už laiko vilkinimą, vėliau – už pakartotiną laiko vilkinimą (nelaiku pasikeitus „libero“ žaidėjui ir turinčiam į aikštę išeiti žaidėjui) „Achespo“ gavo dar vieną raudoną kortelę ir iškart po to dar viena raudona kortelė buvo parodyta Vytautui Jurkevičiui vyresniajam už nepagarbų elgesį ir emocijas, nukreiptas prieš teisėją.
Seto pabaigoje „Rojaliai“ turėjo pranašumą ir galėjo sėkmingai perkelti mažojo finalo batalijas į penktąjį setą, tačiau pabaigoje subuksavo, atidavė pranašumą, o „Achespo“ neklydo, sėkmingai sužaidė puolime ir iškovojo pergalę 3:1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:21) bei laimėjo trečiąją vietą šių metų sezone.
Prie „Achespo“ bronzinės pergalės šiose rungtynėse daugiausiai prisidėjo 14 taškų ir 2 užtvaras atlikęs Vytautas Jurkevičius jaunesnysis (naudingumas +9), taip pat naudingai sužaidė komandos kapitonas Arnoldas Komičius (6 taškai, 1 blokas, 1 klaida). Sąlyginai nemažai taškų pelnė ir Vytautas Jurkevičius vyresnysis (8) bei Aivaras Bisigirskas (7), tačiau abu šie žaidėjai padarė lygiai tiek pat klaidų, kiek ir pelnė taškų. „Rojalių“ gretose dominavo Andrius Juknevičius, pelnęs 14 taškų, tačiau, deja, tiek pat kartų ir suklydęs, taip pat atlikęs 2 blokus. Naudingai sužaidė ir Raimundas Arbočius (12 t., 1 bl., 3 kl.) bei Raimondas Juknevičius (7 t., 3 bl., 3 kl.).
Visi didžiojo finalo laukė su nekantrumu. Kol „Dobilas“ ir „Baldai Jums“ apšilinėjo, arenoje kaito įtampa: kas laimės – tokie spėjimai aidėjo salėje. Sakoma, kad iškovoti titulą visada lengviau nei jį apginti, tačiau, matyt, su įtampa šįkart sunkiau susitvarkyti sekėsi „baldininkams“: „Dobilas“ sėkmingai pradėjo finalinį susitikimą ir tiek pradžioje, tiek seto viduryje reikiamu metu įjungdavo aukštesnę pavarą ir pajudėjo į priekį link pergalės. Tą pirmajame sete ir pavyko padaryti rezultatu 25:17.
Po šalto dušo „Baldai Jums“ komanda atsigavo ir pradėjo demonstruoti visai kitokį žaidimą: įgavę pagreitį, „baldininkai“ nuskuodė į pergalę antrajame sete rezultatu 25:18 ir išlygino finalo setų rezultatą 1:1. Trečiajame sete „Baldai Jums“ ir toliau laikėsi ant tos praetame sete pagautos bangos, didžiąją laiko dalį pirmavo, tačiau „Dobilas“ susiėmė ir pasivijo varžovus, rezultatas tapo 16:16, vėliau – 17:17, kai staiga arenoje dingo elektra. Rungtynes teko sustabdyti.
Pasirodo, Žeimių gatvės stotyje įvykęs gedimas paliko tam tikrus Jonavos mikrorajonus be elektros, tarp nelaimingųjų – ir Jonavos sporto arena. Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorei Reginai Stupurienei buvo pranešta, kad gedimai bus sutvarkyti iki maždaug 00:30. Sporto centro vadovams pasiūlius pratęsti finalą JKKSC salėje, pirmenybių vyr. teisėjas, Jonavos tinklinio asociacijos direktorius Žilvinas Galimovas, komandų pritarimu ir pageidavimu, perkėlė finalo rungtynes į kitą salę, o pagal oficialias FIVB salės tinklinio taisykles, tai reiškė, jog nutrauktas trečiasis setas anuliuojamas ir bus pradedamas iš naujo, tačiau pirmi du setai išlieka užskaitomi. Rungtynės buvo atnaujintos maždaug 40-50 min. bėgyje.
Panašu, kad toks netikėtumas ir varžybinis išsibalansavimas buvo palankesnis „Dobilui“: pastarieji galingai pradėjo trečiąjį setą ir nušlavė „baldininkus“ 25:14. „Baldai Jums“ nepasidavė, nes prarasti tikrai nebuvo ko – nebebuvo kur dingti ir ko laukti, teko kibti čempionų titulą ginančiai ekipai į atlapus. Tą pavyko padaryti, o „Baldai Jums“ pirmavo ketvirtajame sete 16:13. Tačiau čempionišką charakterį pademonstravę „Dobilo“ tinklininkai sėkmingiau sužaidė gynyboje ir puolime bei sužaidę užtikrintą seriją seto pabaigoje išplėšė pergalę 25:20 ir laimėjo visas rungtynes 3:1 (25:17, 18:25, 25:14, 25:20) bei tapo Jonavos rajono tinklinio pirmenybių čempionais 2017 metų sezone!
Čempionų gretose juodą darbą atliko komandos kapitonas Mėrūnas Savickas, pelnęs net 28 taškus ir tik 3 kartus suklydęs. Tradiciškai naudingai prie komandos rezultato prisidėjo ir Olegas Pentiochinas (16 t., 5 bl., 9 kl.), taip pat Vilius Stankevičius (6 t., 2 bl., 3 kl.). „Baldai Jums“ ekipoje geriausiai pasirodė Robertas Navickas (12 t., 4 bl., 6 kl.), Robertas Masalskas (9 t., 1 kl.), Tomas Tarosas (9 t., 1 bl., 7 kl.), o komandos lyderis buvo blankus – Arturas Daujotas surinko viso labo 6 taškus ir padarė net 13 klaidų, tad jo indėlio į „baldininkų“ kraitį tikrai pritrūko.
Po rungtynių įvykusioje apdovanojimų ceremonijoje trečiąją vietą iškovojusius „Achespo“ tinklininkus medaliai apdovanojo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius ir viena geriausių Lietuvos jungiančių žaidėjų, „Achema-KKSC“ komandos trenerės asistentė Raimonda Strelkauskaitė. Vicečempionus – „Baldai Jums“ komandą – medaliais ir „KavaPlius“ dovanėlėmis apdovanojo Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotoja Dalia Venckevičienė ir Jonavos tinklinio asociacijos direktorius Žilvinas Galimovas. Pirmenybių nugalėtojai – „Dobilo“ žaidėjai – čempioniškomis statulėlėmis ir „Lono“ įsteigtomis pagalvėmis „Nora“ buvo apdovanoti Jonavos rajono savivaldybės mero Eugenijaus Sabučio ir Jonavos kūno kultūros ir sporto centro direktorės Reginos Stupurienės.

PALIKTI KOMENTARĄ

Prašome parašyti komentarą!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.